Inspiroivat showroomit ja
kätevät coworking-tilat

Hyvien kulkuyhteyksien päässä sijaitsevat showroomimme ovat rentoja ympäristöjä suunnittelutyölle ja tapaamisille. Kattavat tuotevalikoimat ja asiantuntijoittemme apu ovat showroomeissa käytössäsi käden ulottuvilla.  

Avaamme uuden showroomin Konelabran tiloissa 2.9.2026. 

Palvelemme arkisin klo 8-16 ilman ajanvarausta, ja muulloin sopimuksen mukaan. Showroomissa on esillä laaja mallisto erilaisia pinta- ja sisustusmateriaaleja, ja asiantuntijamme ovat paikalla esittelemässä tuotteita. 

Konelabra, Eerikinkatu 32, 3. krs, 00180 Helsinki

Avoinna arkisin klo 8–16 ja sopimuksen mukaan
asiakaspalvelu@orientoccident.fi

Lämpimästi tervetuloa! 

Sisustus- ja pintamateriaaleja esillä avarassa showroomissa.

Showroomimme palvelevat Helsingissä ja Espoossa

Espoon Ruukinkujalla ja Helsingin Eerikinkadulla Konelabran tiloissa sijaitsevat showroomimme on molemmat suunniteltu palvelemaan sisustus- ja rakennusalan ammattilaisia heti sisustusprojektien ideointivaiheesta alkaen. Tunnelmaltaan rennot ja inspiroivat tilat toimivat mitä parhaimpina paikkoina monipuoliseen tuotetarjontaamme tutustumiselle. 

Voit vertailla lattianpäällysteitä, verho- ja verhoilukankaita ja muita materiaaleja rinnakkain erilaisissa valaistuksissa, tutustua ekologisiin uutuuksiin, fiilistellä materiaalien tekstuureja, sekä tehdä valintoja ja työstää suunnitelmiasi. Samalla hörppäät kahvit ja poimit luovia ideoita edustamiemme brändien viimeisimmistä trendikatsauksista. 

Showroomimme toimivat myös kätevinä tapaamispaikkoina, niin sinun ja omien asiakkaittesi kuin sinun Orient Occidentin edustajan kesken – tai miksei kaikki yhdessä saman pöydän ääressä! 
 

Showroomimme palvelevat sisustus- ja rakennusalan ammattilaisia heti sisustusprojektien ideointivaiheesta alkaen.
Sisustus- ja pintamateriaaleja esillä avarassa showroomissa.

Varaa aika showroom-vierailulle tai tule käymään arkipäivänä toimistoaikana

Espoon Ruukinkujan showroomimme on oikea kohde silloin, kun haluat tutustua yli 50 000 tuotteen valikoimaamme yhdellä käynnillä. Helsingissä ja erityisesti kantakaupungin alueella työskenteleville puolestaan Konelabran showroom on helposti ja nopeasti tavoitettavissa ja siellä pääset tutustumaan suosituimpiin pintamateriaaleihimme ja ajankohtaisiin uutuuksiin. Tarvittaessa tuomme myös toivomasi materiaalimallit Ruukinkujalta Konelabran showroomiin.

Molemmilla showroomeillamme on joka arkipäivä käytettävissäsi asiantuntijamme, joiden tuella pääset tutustumaan tuoteuutuuksiin ja eri materiaalikategorioihin. Showroomeilta löydät myös työskentelytasot ja neuvottelutilat, joita voit hyödyntää vapaasti tarkempaan suunnittelutyöhön. 

Saavuitpa yksin, yhdessä kollegasi tai asiakkaasi kanssa, meille olet tervetullut!

Kun haluat varmistaa itsellesi sopivan vierailuajan Ruukinkujalle tai Konelabraan, voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme ja sopia vierailuajan. Kerrothan viestissä, kummalle showroomille haluaisit ajan varata. Samalla voit kertoa, mihin tiettyihin materiaalimalleihin haluaisit showroomillamme tutustua. 

Showroomien aukioloajat ja yhteystiedot

 

Ruukinkuja 2, 02330 Espoo

Avoinna arkisin klo 8–16 ja sopimuksen mukaan

(09) 260 660

asiakaspalvelu@orientoccident.fi

 

Uusi Konelabran showroom avataan 2.9.2026
Eerikinkatu 32, 3. krs, 00180 Helsinki

Avoinna arkisin klo 8–16 ja sopimuksen mukaan

050 347 1096

asiakaspalvelu@orientoccident.fi